Луценко на волі: чекаймо змін

Луценко на волі: чекаймо змін

Отож, Юрія Луценка помилували, він вже на волі.
З моральної точки зору це добре, адже він ніяк не заслужив того вироку.

Але політичні наслідки цієї події є не настільки однозначні:

1. З однієї сторони таким чином Президент Янукович хоче "задобрити" Європу, адже весь час гнути палку не можна. Це дасть йому аргумент в дискусії з європолітиками, мовляв я "дуже демократичний". Таким своїм жестом "доброї волі" він дещо применшить критику в свою сторону.

2. З іншої сторони звільнення Луценка суттєво вплине на діяльність опозиції. По-перше, такий крок збаламутить карти А.Яценюку. Бо станом на зараз Яценюк і Турчинов нібито знайшли спільну мову. Тепер же доведеться всі домовленості переробляти, а з Луценком домовлятися буде складніше. Та й комунікувати з Тимошенко буде вже не тільки Власенко та Яценюк - на 90% певен що Луценко захоче бути одним із захисників лідера опозиції і мати можливість постійного доступу до неї. Та й "трійки" вже не буде (мова про Яценюка, Тягнибока та Кличка), адже без врахування думки Луценка щось зробити буде важко. А серед цих чотирьох у нього зара найбільший статус "морального авторитета"  та "борця з режимом".
Тож такий крок Президента можна трактувати як ще одну "підніжку" Яценюку.

3. Проте є ще один чіткий позитив - Луценко є одним із "фахівців" по вуличних заходах, тож ймовірно він збере довкола себе колишніх майданних командирів (типу Філенка і Стецьківа) і буде сам заправляти "підйомом" України. А це вже буде цікавіше і креативніше за існуючу модель "повстання".

Але попри все, вітаю Юрія Луценка на волі.

Розповісти друзям: 
comments powered by Disqus